Train name (no.) passing via Kosi Kalan |
Arrives | Departs | Stop time | M | T | W | T | F | S | S |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mahakoshal Express (12190) | 17:28 | 17:30 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Punjab Mail (12138) | 06:57 | 06:59 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Dehradun Express (29020) | 00:08 | 00:10 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Ujjaiyani Express (14310) | 15:08 | 15:10 | 2 min | N | Y | Y | N | N | N | N |
U Abhatoofan Express (13007) | 17:12 | 17:13 | 1 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Mds Kota Mtc Express (29019) | 02:58 | 03:00 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Chattisgarh Express (18237) | 17:45 | 17:47 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Intercity Express (14211) | 07:37 | 07:39 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Dakshin Express (12722) | 00:20 | 00:22 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Fzr Janata Express (19023) | 10:16 | 10:18 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Malwa Express (12919) | 02:43 | 02:45 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Dehradun Express (19019) | 02:58 | 03:00 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Malwa Express (12920) | 21:02 | 21:04 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Fzr Bct Janta (19024) | 15:50 | 15:52 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Asr Ltt Express (11058) | 23:00 | 23:02 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Intercity Express (14212) | 19:47 | 19:49 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Dehradun Express (19020) | 00:08 | 00:10 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Amritsar Express (11057) | 01:48 | 01:50 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Mahakaushal Express (12189) | 09:48 | 09:50 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Panchvalley Pa (59386) | 17:46 | 17:47 | 1 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Punjab Mail (12137) | 19:13 | 19:15 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Kalingautkalexp (18478) | 13:41 | 13:43 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |
Ujjaini Express (14309) | 08:38 | 08:40 | 2 min | N | N | Y | Y | N | N | N |
Chhatisgarh Express (18238) | 06:13 | 06:15 | 2 min | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y |