Sealdah Train Station
- Code SDAH
- City Kolkata
Train name (no.) passing via Sealdah |
Arrives | Departs | Stop time | M | T | W | T | F | S | S |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Intercity Express (13504) | 10:45 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | N | |
Intercity Express (13503) | Starts | 16:40 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | N | |
Sdah Rph Intrct (13115) | Starts | 13:00 | N | Y | N | Y | N | N | Y | |
Anvt Sdah Superfast Special (03190) | 11:05 | Ends | N | N | N | N | N | Y | N | |
Gour Express (13154) | 05:20 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Hwh Ajmer Special (03001) | 00:00 | 18:40 | 1120 min | N | N | N | Y | N | N | N |
Aii Hwh Special (03002) | 23:45 | 00:00 | 15 min | N | N | N | N | N | Y | N |
Sdah Rajdhaniex (12313) | Starts | 16:50 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Duronto Express (22202) | 04:00 | Ends | N | Y | N | Y | N | Y | N | |
W B Sampark Kranti (12329) | Starts | 13:10 | N | Y | N | N | N | N | N | |
Sdah Duronto Express (12260) | 12:30 | Ends | Y | Y | N | Y | Y | N | N | |
Ndls Duronto (12259) | Starts | 18:30 | Y | N | Y | Y | N | N | Y | |
Duronto Express (22201) | Starts | 20:00 | Y | N | Y | N | Y | N | N | |
Indb Sealdah Special (09309) | 10:40 | Ends | N | N | N | N | Y | N | N | |
Sdah Indb Special (09310) | Starts | 20:00 | N | N | N | N | N | N | Y | |
Ndls Premium Special (02259) | Starts | 18:30 | N | N | N | N | Y | N | N | |
Sdah Premium (02260) | 12:30 | Ends | N | N | N | N | N | Y | N | |
Sealdah Rjdhani (12314) | 10:15 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Testa Torsa Express (13142) | 04:35 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Ganga Sagar Express (13186) | 06:55 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Gour Express (23154) | 05:20 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Teesta Torsa Express (23142) | 04:35 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Sdah Lgl Pgr (53175) | Starts | 12:20 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Lgl Sdah Passenger (53178) | 15:15 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Akal Takht Express (12317) | Starts | 07:40 | N | N | Y | N | N | N | Y | |
Darjeeling Mail (12343) | Starts | 22:05 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Sdah Puri Special (03101) | Starts | 12:35 | N | N | N | N | N | N | Y | |
Bhagirathi Express (13103) | Starts | 18:20 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Padatik Express (12377) | Starts | 22:55 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Bhagirathi Express (13104) | 10:25 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Sdah Bui Express (13105) | Starts | 13:20 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Sdah Bsb Express (13133) | Starts | 21:15 | Y | Y | Y | N | Y | Y | N | |
Uttar Banga Express (13147) | Starts | 19:35 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Uttar Banga Express (13148) | 05:10 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Kanchankanya Express (13149) | Starts | 20:30 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Kanchankanya Express (13150) | 08:15 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Hate Bazare Express (13163) | Starts | 20:10 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Gangasagar Express (13185) | Starts | 17:45 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Hate Bazare Express (13164) | 07:15 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Rph Sdah Intrct (12374) | 14:40 | Ends | Y | N | N | Y | N | Y | N | |
Intercity Express (12383) | Starts | 17:00 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | N | |
Intercity Express (12384) | 10:40 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | N | |
Sdah Rph Intrct (12373) | Starts | 09:05 | N | N | Y | N | Y | N | Y | |
Kanchanjunga Express (15658) | 19:25 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Lgl Sdah Passenger (53172) | 04:30 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Sdah Dli Express (13119) | Starts | 21:15 | N | N | N | Y | N | N | Y | |
Padatik Express (12378) | 06:45 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Sdah Rph Express (13187) | Starts | 07:25 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Rph Sdah Express (13188) | 18:45 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Puri Sdah Special (03102) | 09:20 | Ends | N | N | N | N | N | N | Y | |
Jalianwalab Express (12379) | Starts | 13:10 | N | N | N | N | Y | N | N | |
Ananya Express (12316) | 15:10 | Ends | Y | N | N | N | N | N | N | |
Sdah Ajmer Express (12987) | Starts | 23:05 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Akal Takhat Express (12318) | 15:10 | Ends | N | Y | N | N | Y | N | N | |
Ghy Premium Special (02261) | Starts | 00:30 | N | N | N | N | N | Y | N | |
Ghy Sdah Premiu (02262) | 12:30 | Ends | N | N | N | N | N | Y | N | |
Sdah Superfast Premium (02266) | 14:55 | Ends | N | N | N | N | N | N | Y | |
Jalianwala B Express (12380) | 17:25 | Ends | N | N | N | N | N | N | Y | |
W B Sampark Kranti (12330) | 17:25 | Ends | N | N | Y | N | N | N | N | |
Dli Sdah Express (13120) | 10:55 | Ends | N | Y | N | N | N | Y | N | |
Aii Sdah Express (12988) | 15:55 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Testa Torsa Express (13141) | Starts | 13:40 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Lalgola Passenger (53181) | Starts | 23:30 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Bui Sdah Express (13106) | 03:35 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Annanya Express (12315) | Starts | 13:10 | N | N | N | Y | N | N | N | |
Kanchanjanga Express (15657) | Starts | 06:35 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Gour Express (13153) | Starts | 22:15 | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Bsb Sdah Express (13134) | 10:55 | Ends | Y | Y | N | Y | Y | Y | N | |
Darjeeling Mail (12344) | 06:00 | Ends | Y | Y | Y | Y | Y | Y | Y | |
Kanchanjanga Express (25657) | Starts | 06:35 | Y | N | Y | N | N | Y | N | |
Kanchanjunga Express (25658) | 19:25 | Ends | Y | N | Y | N | Y | N | N |